Haber

Engelli öğrenciler Kırklareli’nde belediye personelini temsil etti

Kırklareli’de bir grup engelli öğrenci, 3 Aralık Dünya Engelliler Günü münasebetiyle belediye temsilciliği, özel katiplik, zabıta, itfaiye, yazı işleri müdürlüğü görevlerinde bulundu.

Öğretmenleriyle birlikte Lüleburgaz Belediyesi’ne gelen 15 engelli öğrenci, birimleri ziyaret ederek çalışmaları takip etti.

Daha sonra engelli öğrenciler bir gün belediye birimlerinde temsilci olarak çalıştı.

Zabıta temsilcisi Ahmet Çeri, marketlerdeki fahiş fiyatları kontrol altına almak için telsizden anons yaparken, ekipleri yönlendirirken, bazı öğrenciler bilgisayarın başına geçerek işlemler yaptı.

Etkinlikte, öğrencilerden özel sekreter olan down sendromlu Recep Aybat da Belediye Başkanı Murat Gerenli ile görüşmesinin ardından belediye birimlerini ziyaret etti.

Gerenli ve öğrenci Aybat çalışmaları inceledi.

Başkan Gerenli, olayın ardından gazetecilere yaptığı açıklamada, engelli öğrencilerin belediye birimlerinin müdürü olduğunu söyledi.

Gerenli, bugün özel engelli öğrencilerle çalışmak istediklerini belirterek, “Engeller ve farklılıklar bizi hiçbir zaman uzaklaştıramaz. Öncelikle zihnimizdeki engelleri kaldırmamız gerekiyor. Hayatı paylaşmayı başarabiliriz. Bugün, Sevgili öğrencilerimiz bize bunu gösterdiler, her biri güler yüzleriyle bize enerji kattı.” dedi.

Öğrencilerden itfaiye temsilcisi İlay Yıldız da çok keyifli ve heyecanlı olduğunu belirtti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu